Tekstiilid koju ja kontorisse – mis võiks olla uut sellel sügis-talvel värvide ja  mustrite osas

Kodude või kontorite sisustamisel tasub pilku hoida rohelisel. Roheline on selle aasta värv ja kannab endas värskust ja taaselustavat mõju. Hea värv tänapäeva lamedate ekraanidega kokkupuutuvatele inimestele oma energiataseme turgutamiseks.

Värvidest on veel sellel sügistalvel aktuaalsed lillad (näiteks ametüst), roosad,  pruunid (soe tume šokolaad, pronks), kõikvõimalikud sinised toonid  ja looduses leiduvad pastelsed toonid. Värvid on siiski pigem tumedamad, külluslikud ja soojad.

Mustritest on aktuaalsed geomeetrilised, vintage-hõngulised, suured lehed ja kaktused aga ka džunglist inspireeritud loomamustrid. Endiselt pole kusagile kadunud liblikad. Omavahel võib ja lausa peaks katsetama erinevate mustrite sobitamist.

Erinevad tekstuurid on väga aktuaalsed. Nimetada võiks sametit, jämedakoelisi ja erinevate koepindadega kangaid ning isegi kunstkarva, mida sisustuses omavahel miksida tasub. Mis oleks parem kui ennast pimedatel sügisõhtutel pehmes luksuslikus sametkattega sohvas kerra tõmmata.

Mida valida akna ette?

Aknapinnas, arvestades kogu interjööri kontseptsiooni, tuleks aga eelkõige lähtuda terviku loomise põhimõttest, mida täiendada lisanduvate värvi-tekstuuriaktsentide ja –aksessuaaridega.

Hooajast ja hetketrendist sõltumata saab valida  roomakardina, külgkardina, aneelkardina, kogu aknapinda katva õhukese vuaalkanga vahel.

Skandinaavia lihtsust ja funktsionaalsust taotlevad kliendid loobuvad sageli keerulistest kardinakompositsioonidest. Funktsionalismist inspireeritudi siseruumis eelistatakse siiski looduslähedasi ja pastelseid toone, taimornamente, öko-sõbralikke ja lihtsalt hooldatavaid tekstiile.

Hallide pooltoonide peen mäng jääb ajatuks, sobib nii kesklinna kaasaegsesse poissmehe lofti kui ka Kalamaja taaskasutuse, puidu- ja ökohõngulisse noorpere korterisse.

Aeg ja kogemus on näidanud, et parima tulemuse saavutamiseks tuleb kaasata oma ala proffe ja „tekstiilimaailma hingeelu“ tundvaid inimesi. Kangas ja Nööp kauplustes just sellised särasilmsed entusiastid töötavad. Kauplustes koos vaadatakse kangakatalooge, rullitakse lahti kangarulle, lastes kangastel täislaiuses valguse käes lehvida ja end demonstreerida ja tulemuseks joonistub välja eramu kardinate projekt, koos voodikatete, diivanipatjade ja kõigi muude tekstiilist aksessuaaride nimekirjaga.

Midagi uut: võtame ette tühja seinapinna – tekstiil kui taies, kui maal

Minimalistliku interjööri seinapinna kujundamises võib rakendada nutikaid lahendusi: valida põneva kujundusega digitrüki tekstiili (näiteks: laius 140/280cm) ja lasta see alusraamile tõmmata. Interjöör saab elu sisse, põnev tekstiilist seinataiese ornament-kujund-värv leiab kajastust pehme mööbli katetes (padjad, pleedid, voodikatted) ja kardinates, vaibas. Väljendusrikas ja omanäoline tulemus on saavutatav kiiresti, minimaalsete vahenditega ning on järgmisel hooajal hõlpsasti välja vahetatav.

kn11 kn